Krem z peptydami

Peptydy są naturalnymi aminokwasami, które powstają podczas biosyntezy białek, choć można pozyskiwać je również metodą syntetyczną. Mają one duży wpływ przede wszystkim na działanie włókien kurczliwych, przez co mają możliwość rozluźniania starszych komórek oraz ochrony przed powstawaniem zmarszczek mimicznych. Zanim peptydy znalazły swe zastosowanie w kremach, bardzo często wykorzystywano keratynę, elastynę, jak i białka roślinne pozyskiwane m.in. z jedwabiu. Jednak, w przeciwieństwie do peptydów, preparaty te nie miały zbyt dużego spektrum działania, a wszystko to przez brak możliwości dotarcia do głębszych powierzchni znajdujących się w skórze.

Specjalistyczne kremy z peptydami

Nasza skóra z biegiem lat zmienia swój wygląd. Wraz z wiekiem jej tkanki tracą objętość, przez co skóra traci swoją elastyczność oraz jędrność. Aby temu zapobiec warto już zawczasu stosować specjalistyczne kosmeceutyki, takie jak kremy z peptydami, które stanowią nieocenioną pomoc w walce o zdrowy i młody wygląd. Do największych zalet peptydów znajdujących się w tego typu preparatach jest ich rozmiar. Te bioaktywne aminokwasy są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bez problem mogą przedostawać się przez liczne bariery skórne. Co więcej, kosmeceutyki z peptydami cechują się także doskonałą czystością mikrobiologiczną oraz chemiczną.

Jak działają kremy z peptydami?

Przykładowe działanie kremów z peptydami:

  • stymulują fibroblasty do produkcji włókien skóry
  • pobudzają produkcję kwasu hialuronowego (głębokie nawilżenie, regeneracja stawów),
  • hamują aktywność enzymów starzeniowych (metaloproteinaz),
  • działają przeciwzapalne i przeciwbólowo,
  • łagodzą przebarwienia (wpływ na melanogenezę).
  • stymulują regenerację tkanki łącznej i uszkodzeń komórkowych,
  • wymiatają wolne rodniki,
  • przyspieszają regenerację tkanek, gojenie ran i oparzeń,
  • pomagają usuwać blizny.

Krem z peptydami również dla alergików

Ochronę mikrobiologiczną kremów z peptydami znajdującymi się w naszej ofercie gwarantują substancje pochodzenia naturalnego. Wszystkie z nich są więc całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu, dlatego też ich stosowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Co równie istotne, z uwagi na swoją hipoalergiczność, kosmeceutyki te zawierają niedużą ilość syntetycznych substancji zapachowych. Liczne badania wyraźnie pokazują, że to właśnie substancje zapachowe w postaci ekstraktów roślinnych lub też olejków eterycznych, mogą być silnymi alergenami. Przez wzgląd na zastosowanie nikłych ilości substancji zapachowych w kremie, jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne również dla alergików oraz osób, których skóra jest problematyczna oraz wrażliwa.
Warto również wiedzieć, że nasze kremy powstają z wykorzystaniem białka rybiego. Kolagen jest białkiem występującym wyłącznie w organizmach człowieka oraz zwierząt, a liczne badania wyraźnie pokazują, że najlepiej przyswajalnym kolagenem jest ten pozyskiwany z ryb, a konkretniej z ich skór. To właśnie między innymi dlatego nasze kremy charakteryzują się tak dużą skutecznością. Są one więc antyalergicznym kosmeceutykiem, który powstał z wykorzystaniem bioaktywnych oligopeptydów, kolagenu, wody nano i heksagonalnej, jak i ectoiny. Zawierają najnowocześniejsze oraz najskuteczniejsze substancje przeciwdziałające starzeniu na świecie, stymulując jednocześnie pobudzenie fibroblastów do syntezy włókien skóry.

Serwis Partnera WellU