Peptydy, moc najskuteczniejszych preparatów anti-aging na świecie

Podobno ryby głosu nie mają, ale z pewnością mają dużo do powiedzenia w temacie regeneracji i odmładzania skóry. Historia „polskiego kolagenu” ma swój początek w egzotycznych wodach, eksplorowanych przez młodego naukowca Andrzeja Frydrychowskiego. Obserwacja rannych ryb, które, mimo warunków sprzyjających chorobotwórczym bakteriom, powracają cudownie do zdrowia rodzi w jego głowie przypuszczenia, że w rybiej skórze znajdują się substancje silnie przyspieszające proces regeneracji.

Po latach teza ta została udowodniona przez naukowców z Gdańska – przy okazji poszukiwań leku na nowotwory odkryto metodę pozyskiwania kolagenu z rybich skór. Substancja zostaje prędko „przechwycona” przez branżę kosmetologiczną i okrzyknięta przełomowym krokiem w walce o młodość skóry – dotychczas żaden kosmetyk nie dawał tak spektakularnych efektów przeciwzmarszczkowych. Podczas kolejnych badań kolagen nie przestawał zaskakiwać: okazał się genialnym środkiem na problemy z oparzeniami, bliznami, problemami skórnymi oraz… bólami stawów.

Tak szerokie spektrum działania dopingowało Frydrychowskiego do dalszych analiz substancji „rybopochodnych”. Do rozstrzygnięcia pozostała również istotna kwestia:

cząsteczki kolagenu są zbyt duże, by dotrzeć do głębszych warstw skóry, a mimo to działają. Jak?

Okazało się, że pod wpływem temperatury na powierzchni skóry kolagen rozpada się na mniejsze molekuły – aminokwasy i peptydy i to właśnie one dzięki swoim właściwościom przenoszą drogocenne składniki w głąb skóry.

Kolejnym krokiem było opracowanie metody rozbicia kolagenu rybiego na peptydy. Jej autorem jest wspomniany Andrzej Frydrychowski, dziś już światowej sławy naukowiec z tytułem profesorskim. Stworzony przez niego Biopeptide Complex obecny w preparatach Larens, okazał się najbardziej skuteczną substancją antystarzeniową na świecie, dzięki której w haśle „Rewolucja bez skalpela” nie ma krztyny przesady. Potwierdzone badaniami pobudzenie syntezy kolagenu w skórze osiągało niespotykane dotąd poziomy. Metoda Frydrychowskiego obejmowała również sposób na dziesięciokrotne zagęszczenie peptydów, co stało się początkiem idei stworzenia linii nutraceutyków Nutrivi – suplementów opartych na naturalnych składnikach.

W ten sposób dobroczynne działanie rybich peptydów mogło zostać wykorzystane nie tylko w zakresie urody i zdrowia skóry, ale i odzyskiwania równowagi całego organizmu.

Zaczęły docierać liczne doniesienia na temat skuteczności preparatów w regeneracji stawów, regulacji systemu odpornościowego, poprawy ogólnej kondycji organizmu, tematem zaczęli się interesować sportowcy, rehabilitanci, którzy po krótkim czasie nie wyobrażali sobie swojej pracy bez wykorzystywania np. z drinków peptydowych. Efekt ponad dekady pracy z prof. Andrzejem Frydrychowskim to źródło naszej dumy, ponieważ jako jedyni na świecie posiadamy patent pozyskiwania bioaktywnego kolagenu i rybich peptydów ze skór wybranych gatunków ryb.

Jak działają peptydy?

  • przenoszą składniki aktywne w głąb skóry i ciała
  • zwiększają grubość skóry właściwej i naskórka
  • stymulują produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
  • rozjaśniają i wyrównują koloryt cery – są pomocne w walce z przebarwieniami i fotostarzeniem skóry
  • hamują aktywność metaloproteinaz (enzymów starzeniowych)
  • działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie – łagodzą wpływy czynników mechanicznych, chemicznych i środowiskowych
  • regulują proces angiogenezy – tworzenia naczyń włosowatych
  • zwiększają elastyczność skóry
  • dostarczają budulec niezbędny do odbudowy kolagenu obecnego w wielu narządach ciała (chrząstkach, stawach, paznokciach, włosach, gałkach ocznych, wątrobie)
Serwis Partnera WellU