Kwas hiauloronowy – klucz do młodości skóry

Rekomendowany preperat: Hyaluron Serum

Wiele mówimy o tym, że zdrowa, piękna, młoda skóra, to skóra nawilżona. Brak odpowiedniego poziomu wilgotności prowadzi do osłabienia jej struktury: utraty jędrności i elastyczności, pojawienia się zmarszczek, osłabienia jej jednolitej struktury i kolorytu. Warto zatroszczyć o odbudowę nawilżenia skóry, zwłaszcza teraz, gdy różnice temperatur, jakie musi znosić dają się we znaki. Jak efektywnie zadbać o nawilżenie skóry? Korzystając z substancji stworzonych z myślą o jej idealnym poziomie wilgotności. I to stworzonych przez naturę.

Skutecznie i bezpiecznie

Kwas hialuronowy (Hyaluronic acid – HA) robi niewątpliwą karierę w kosmetologii jako świetny nawilżacz. Nie bez powodu: nie dość, że doskonale wypełnia swoje zadanie, to jeszcze, jako substancja znana ludzkiemu organizmowi, jest absolutnie bezpieczna i bardzo dobrze tolerowana.

Czym jest kwas hialuronowy?

Z punktu widzenia chemii, kwas hialuronowy jest wielocukrem, naturalnie występującym w organizmie, m.in. w skórze właściwej. Jest jednym z glikozaminoglikanów, pełniącym rolę spoiny, cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe. Wraz z włóknami kolagenowymi i elastynowymi stanowi podporę struktur skóry. Niestety, z wiekiem jego ilość maleje (około 40 r. ż. Jest go już mniej o połowę), co objawia się, mówiąc skrótowo: starzeniem się skóry. Jego właściwości polegają na łączeniu włókien kolagenowych i elastynowych oraz niebywałej zdolności wiązania cząsteczek wody. Cząsteczki kwasu hialuronowego niczym gąbka, potrafią związać znacznie zwielokrotnioną liczbę cząsteczek wody (1 cząsteczka HA potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody).

Ich działanie przeciwstarzeniowe to również mobilizacja skóry do produkcji własnego kwasu hialuronowego, spowolnienie rozkładu włókien kolagenu oraz aktywność antyoksydacyjna. Substancja ta wykazuje również działanie łagodzące, regeneracyjne i stymulujące formowanie się nowych komórek skóry. Co to oznacza dla skóry? Przede wszystkim kluczowe nawilżenie, a w ślad za tym sprężystość, jędrność i gładką, młodzieńczą powierzchnię.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Powszechnie stosowany jako narzędzie w inwazyjnych zabiegach antystarzeniowych, wypełniających zmarszczki i bruzdy, również korygujących kształt ust czy nosa, kwas hialuronowy świetnie sprawdza się jako składnik aktywny kosmetyków do codziennego stosowania. Istotne, aby pojawiał się w nich w dwóch postaciach: wielko- i małocząsteczkowej. HA wielkocząsteczkowy nie ma szans przedostać się do głębszych warstw skóry, jednak i na jej powierzchni znajdzie się dla niego zadanie. Wyłapuje wilgoć ze środowiska oraz tworzy barierę zapobiegającą transdermalnej utracie wody i wysuszaniu się skóry. Dzięki temu zachowuje gładką, sprężystą powierzchnię. Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy swoją działalność uprawia w głębszych warstwach skóry. Wiąże wilgoć, która pęcznieje niczym gąbka, uszczelniając przestrzenie międzykomórkowe, wypychając “zagniecenia” skóry na zewnątrz.

Preparat z kwasem hialuronowym może stanowić samodzielną pielęgnację, ale może również być elementem zabiegu bardziej złożonego

LARENS-PEPTIDUM-Hyaluron-Serum-razem

Hyaluron Serum marki Larens to preparat o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego (wielko- i małocząsteczkowego). Ma lekką, kremowo-żelową konsystencję, wzbogacony o: kompleks peptydów kolagenu rybiego, retinol, witaminę E, alantoinę, witaminę C, kolagen, squalan. Nawilża, wiąże wodę w skórze, wypychając zmarszczki, wygładzając jej strukturę, odżywia i podnosi poziom jędrności.

Nałożony w postaci serum przed kremem zadziała jak ekspresowy lifting – napinający, wygładzający, poprawiający koloryt cery. Świetnie przygotuje skórę do przyjęcia składników aktywnych kremu. Szczególnie warto stosować preparaty z kwasem hialuronowym zimą, kiedy zimne powietrze na zewnątrz, na zmianę z suchym, rozgrzanym kaloryferami w pomieszczeniach pozbawia naszą skórę wilgoci wyjątkowo drastycznie. Zastosowanie serum z HA na noc jako maseczkę ultranawilżającą przyniesie ulgę przesuszonej skórze, nawilży ją, ukoi podrażnienia, wygładzi nierówności.

Jak sprawić, żeby Hyaluron Serum działało jeszcze efektywniej?

Higroskopijna natura kwasu hialuronowego poszukuje wilgoci do związania, aby następnie niczym napęczniała gąbka wypełnić sobą struktury skóry. Dla najlepszych efektów nawilżających i odmładzających preparat należy aplikować na skórę wilgotną, najlepiej potraktowaną hydrolatem o bogatym składzie. A czy znacie coś bardziej wypełnionego składnikami aktywnymi, niż serum peptydowe? Zerknijcie i korzystajcie z naszego triku na perfekcyjne nawilżenie skóry.

Spójrz na natychmiastowe efekty po aplikacji tych dwóch preparatów na lewą dłoń naszej testerki:

dłonie-hyaluron-serum-efekt-blog

Serwis Partnera WellU